Na początek

Webinary

Krótkie materiały, które wprowadzą Cię do świata systemowych technik psychoterapii.

Najnowszy webinar

„Zamień swój styl przywiązania na styl bezpieczny. Czyli jak zacząć tworzyć zdrowe relacje? ”

Choć styl przywiązania wytworzony w dzieciństwie utrzymuje się w czasie, jest w pewnym stopniu plastyczny. Tak jak wiele mechanizmów, które wynosimy z dzieciństwa, ten też można zmienić.Celem tego warsztatu jest pokazanie Państwu, jak możecie tworzyć bezpieczne relacje, bez względu na to, jaki styl przywiązania kieruje Wami dzisiaj.Oczywiście ta zmiana to będzie pewien proces, jednak na tym warsztacie dowiecie się, jak przez niego przejść.

Wykup dostęp

Wszystkie Webinary

MYŚL SYSTEMOWA WE FRANCJI

Wprowadzenie do teorii obiektów dryfujących cz. 1

Na tym webinarium przedstawiono pewne różnice między Francją a Polską w myśleniu o nurcie systemowym i poruszaniu się w jego teorii.Przedstawione są główne postaci tego nurtu we Francji, a także Ci, którzy mieli duży wkład w rozwój zawodowy prezenterki webinarium – Soni Bandrowskiej. Dowiecie się również Państwo, czym są techniki „obiektów dryfujących”.

Oglądaj za darmo

PRZENIESIENIE – PRZECIWPRZENIESIENIE - REZONANS

Wprowadzenie do teorii obiektów dryfujących cz. 2

Na tym webinarium wprowadzona została koncepcja rezonansu – jako systemowe ujęcie mechanizmów rozumianych nadal w Polsce przez psychoterapeutów systemowych jako przeniesienie i przeciwprzeniesienie.

Oglądaj za darmo

OBIEKTY DRYFUJĄCE - CO TO TAKIEGO?

Wprowadzenie do teorii obiektów dryfujących cz. 3

Jest to webinarium, na którym przybliżamy teorię technik psychoterapii – obiektów dryfujących w dużo szerszym zakresie niż na webinarze o myśli systemowej we Francji.

Oglądaj za darmo

OBIEKTY DRYFUJĄCE - JAK Z NICH KORZYSTAĆ?

Wprowadzenie do teorii obiektów dryfujących cz. 4

Jest to webinarium, na którym dowiecie się Państwo jakie techniki wchodzą do kanonyu obiektów dryfujących i posłuchacie o tym, jak z nich korzystać. Poznacie również przykłady z pracy zawodowej prezenterki - Soni Bandrowskiej.

Oglądaj za darmo

Unikający styl przywiązania a dorosłe relacje. Czyli jak przestać uciekać przed bliskością?

Na tych warsztatach online porozmawiamy o unikającym stylu przywiązania i o tym, jak ten styl relacji wytworzony w dzieciństwie wpływa na nasze dorosłe życie.
Nauczycie się identyfikować schematy, które Wam szkodzą oraz zastępować je innymi, które na pewno możecie znaleźć gdzieś w swoim otoczeniu.
Będzie też o tym, jak wspierać osobę o unikającym stylu przywiązania, jeśli to nie Wy borykacie się z tym problemem, ale dotyczy on jakiejś ważnej dla Was osoby.

Wykup dostęp

Ambiwalentny styl przywiązania a dorosłe relacje. Czyli jak przestać bać się odrzucenia?

Celem warsztatów jest pokazanie Państwu, czym jest lękowy/ambiwalentny styl przywiązania i jakie niesie za sobą konsekwencje przy budowaniu relacji w dorosłym życiu.Do kogo kierowany jest warsztat?- Do osób, które rozpoznają u siebie cechy osoby o lękowym stylu przywiązania i chciałyby wiedzieć jak radzić sobie z mechanizmami, które szkodzą im w dorosłych relacjach.- Do osób, które rozpoznają u swojego partnera te cechy i chciałyby wiedzieć jak lepiej się z nim komunikować, żeby stworzyć bezpieczną relację.- Do osób, które interesują się tym tematem i chciałyby dowiedzieć się więcej.

Wykup dostęp

„Zamień swój styl przywiązania na styl bezpieczny. Czyli jak zacząć tworzyć zdrowe relacje? ”

Choć styl przywiązania wytworzony w dzieciństwie utrzymuje się w czasie, jest w pewnym stopniu plastyczny. Tak jak wiele mechanizmów, które wynosimy z dzieciństwa, ten też można zmienić.Celem tego warsztatu jest pokazanie Państwu, jak możecie tworzyć bezpieczne relacje, bez względu na to, jaki styl przywiązania kieruje Wami dzisiaj.Oczywiście ta zmiana to będzie pewien proces, jednak na tym warsztacie dowiecie się, jak przez niego przejść.

Wykup dostęp

Rozwijaj się z nami

Chcemy przybliżyć psychologom i psychoterapeutom w Polsce metody pracy systemowej stosowane we Francji. Narzędzia
i sposób myślenia o psychoterapii prezentowane na naszych webinarach i szkoleniach można włączyć do swojej pracy terapeutycznej już następnego dnia i to bez względu na nurt, w jakim się poruszacie.

Od piątku do niedzieli

Szkolenia weekendowe

Są to warsztatowe szkolenia weekendowe, które dadzą Wam solidne podstawy teoretyczne, a także wiedzę praktyczną dotyczącą technik stosowanych w nurcie systemowym. Proponują też nowy sposób patrzenia na rolę i pozycje terapeuty (systemowego lub nie). Będziecie mogli wprowadzić te techniki do Waszej pracy terapeutycznej już następnego dnia.

Dowiedz się więcej

Szkolenie 5 dniowe

Szkolenie Dixyst©

Szkolenia DIXYST (Moduł 1 i 2), to szkolenia z konkretnej, bardzo szerokiej techniki terapeutycznej z zastosowaniem kart Dixit. Poprowadzi je twórca metody - Bernard Filleul. Przedstawi on również swój autorski model psychoterapii, który powstał w oparciu o poruszane we wcześniejszych szkoleniach teorie i modele psychoterapeutyczne.

Dowiedz się więcej

Poznajmy się!

Śląski Instytut
Terapii Systemowej

To miejsce stworzone z pasji do psychoterapii systemowej. Przede wszystkim jesteśmy psychoterapeutami – pracujemy z pacjentami indywidualnymi, z parami, z rodzinami oraz prowadzimy grupy terapeutyczne dla dorosłych i młodzieży.

Chcąc jednak dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z innymi terapeutami, proponujemy również różne formy szkoleń z technik psychoterapii systemowej.

Sonia Bandrowska

Założycielka Śląskiego Instytutu Terapii Systemowej, psychoterapeuta systemowy, terapeuta par i rodzin, członek Francuskiej Federacji Psychologii i Psychologów oraz Europejskiego Towarzystwa Terapii Krótkoterminowej (EBTA). Wykształcenie zdobyła w Polsce (Uniwersytet SWPS we Wrocławiu), a następnie szkoliła się we Francji w nurcie terapii systemowej.

Ukończyła całościowe 4-letnie szkolenie w zakresie psychoterapii w nurcie systemowym w CECCOF w Paryżu. Przeszła również wiele szkoleń z systemowych technik pracy, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz psychodramy, aby wzbogacić swój warsztat terapeutyczny. Następnie wiele lat pracowała z parami, rodzinami oraz klientami indywidualnymi we Francji, pod stalą superwizją P. Bernarda Filleula, bliskiego współpracownika Mony’ego Elkaima (przewodniczącego Europejskiego Towarzystwa Terapii Rodzin, EFTA).

Z przyczyn osobistych wróciła do Polski i zdecydowała się tutaj wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę zdobytą za granicą, prowadząc psychoterapię, grupy terapeutyczne, warsztaty oraz szkolenia, zapraszając specjalistów właśnie z Francji i Belgii.

Bernard Filleul

Jest założycielem IFSMB (Instytutu szkoleń systemowych) w Montpellier, we Francji. Jest psychologiem klinicznym oraz psychoterapeutą systemowym, szkoleniowcem i superwizorem w nurcie systemowym.

Doświadczenie zawodowe zdobył pracując 10 lat na oddziałach psychiatrycznych, z nastolatkami oraz z dorosłymi w kryzysie oraz z pacjentami cierpiącymi na choroby chroniczne.

Następnie otrzymał posadę w ośrodku psychoterapii (Centre Chapelle aux champs) w Brukseli, na oddziale terapii rodzin, gdzie pracował u boku Mony’ego Elkaima przez kolejne 7 lat.Od 10 lat pracuje z pacjentami indywidualnymi, parami oraz rodzinami, stworzył również swoje autorskie metody pracy z zaburzeniami lękowymi oraz technikę na podstawie kart Dixit, która weszła do kanonu tzw. „obiektów dryfujących”.

Aktualnie prowadzi wiele szkoleń oraz superwizji – indywidualnych, grupowych oraz analizę praktyki dla większych instytucji działających w sektorze zdrowia psychicznego.