Jedyny taki cykl szkoleń w Polsce!

Chcemy dzielić się pasją do psychoterapii i nauczyć Cię, jak prawdziwie spotkać się z pacjentem, we wspólnie stworzonej, bezpiecznej przestrzeni „pomiędzy”.

Skontaktuj się z nami!

Co proponujemy?

Chcemy przybliżyć wszystkim psychologom i psychoterapeutom w Polsce, bez względu na nurt w jakim pracują, metody pracy systemowej stosowane we Francji.

Techniki te zostały jednak stworzone na bazie różnych modeli psychoterapeutycznych, w nurcie systemowym — dlatego też oferujemy przybliżenie tych koncepcji, aby dać Wam możliwość osadzenia tego podejścia w szerszym kontekście.

Webinary

Aby poznać kontekst myśli i modeli psychoterapii, z których wyrosły techniki obiektów dryfujących, zapraszamy do oglądnięcia bezpłatnych webinarów, na których Sonia Bandrowska przybliża ten temat.

Oglądaj za darmo

Szkolenie weekendowe

Są to warsztatowe szkolenia weekendowe, które dadzą Wam solidne podstawy teoretyczne, a także wiedzę praktyczną dotyczącą technik obiektów dryfujących i nowego sposobu patrzenia na rolę i pozycje terapeuty (systemowego lub nie). Będziecie mogli wprowadzić te techniki do Waszej pracy terapeutycznej już następnego dnia.

Zapisz się

Szkolenie Dixyst©

DIXYST (MODUŁ 1)  – technika otwierająca na nowe możliwości relacji terapeutycznej Szkolenie zostanie poprowadzone przez twórcę techniki – Bernarda Filleula, z pomocą Soni Bandrowskiej, założycielki Śląskiego Instytutu Terapii Systemowej.

Dixyst jest prawdziwym zaproszeniem do kreatywności, w służbie procesu terapeutycznego. Jednocześnie używanie tej techniki wymaga zachowania konkretnych ram, które zapewniają bezpieczeństwo w relacji terapeutycznej. Technika „Dixyt” została włączona do kanonu tzw. „obiektów dryfujących” (w przestrzeni terapeutycznej), w rozumieniu pojęcia stworzonego przez Philippe’a Caille i Yveline Rey.

Zapraszamy Was do magicznej podróży w świat metafor kart Dixit, w której znajdziecie wolność, a zarazem bezpieczeństwo w pracy terapeutycznej.

Zapisz się

Szkolenia

Opinie

NW

Profesjonalne szkolenie

„Profesjonalny instytut szkoleniowy, który oferuje wysokiej jakości usługi w środowisku skoncentrowanym na człowieku! Dziękuję trenerom :)”

JG

Świetne szkolenia

„Umiejętności i doświadczenie - Bernard jest profesjonalistą, który wie, co robi. Wsłuchuje się w problemy swoich klientów, miałam okazję współpracować z nim przy analizie praktyki zawodowej, a obecnie jestem w trakcie szkolenia w zakresie świadomości podejścia systemowego. Jestem bardzo wdzięczna za to, co on wnosi, zarówno do mojego zawodu, jak i do mojego osobistego postrzegania przestrzeni terapuetycznej. Dziękuje!”

LB

Na najwyższym poziomie

„Wielki instytut z wysokiej jakości szkoleniami i trenerami. Wreszcie udało mi się znaleść szkolenie przeprowadzone w sposób profesjonalny i jakościowy.”

Poznaj naszych prowadzących!

Sonia Bandrowska

Założycielka Śląskiego Instytutu Terapii Systemowej, psychoterapeuta systemowy, terapeuta par i rodzin, członek Francuskiej Federacji Psychologii i Psychologów oraz Europejskiego Towarzystwa Terapii Krótkoterminowej (EBTA). Wykształcenie zdobyła w Polsce (Uniwersytet SWPS we Wrocławiu), a następnie szkoliła się we Francji w nurcie terapii systemowej.

Ukończyła całościowe 4-letnie szkolenie w zakresie psychoterapii w nurcie systemowym w CECCOF w Paryżu. Przeszła również wiele szkoleń z systemowych technik pracy, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz psychodramy, aby wzbogacić swój warsztat terapeutyczny. Następnie wiele lat pracowała z parami, rodzinami oraz klientami indywidualnymi we Francji, pod stalą superwizją P. Bernarda Filleula, bliskiego współpracownika Mony’ego Elkaima (przewodniczącego Europejskiego Towarzystwa Terapii Rodzin, EFTA).

Z przyczyn osobistych wróciła do Polski i zdecydowała się tutaj wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę zdobytą za granicą, prowadząc psychoterapię, grupy terapeutyczne, warsztaty oraz szkolenia, zapraszając specjalistów właśnie z Francji i Belgii.

Bernard Filleul

Jest założycielem IFSMB (Instytutu szkoleń systemowych) w Montpellier, we Francji. Jest psychologiem klinicznym oraz psychoterapeutą systemowym, szkoleniowcem i superwizorem w nurcie systemowym.

Doświadczenie zawodowe zdobył pracując 10 lat na oddziałach psychiatrycznych, z nastolatkami oraz z dorosłymi w kryzysie oraz z pacjentami cierpiącymi na choroby chroniczne.

Następnie otrzymał posadę w ośrodku psychoterapii (Centre Chapelle aux champs) w Brukseli, na oddziale terapii rodzin, gdzie pracował u boku Mony’ego Elkaima przez kolejne 7 lat.

Od 10 lat pracuje z pacjentami indywidualnymi, parami oraz rodzinami, stworzył również swoje autorskie metody pracy z zaburzeniami lękowymi oraz technikę na podstawie kart Dixit, która weszła do kanonu tzw. „obiektów dryfujących”.

Aktualnie prowadzi wiele szkoleń oraz superwizji – indywidualnych, grupowych oraz analizę praktyki dla większych instytucji działających w sektorze zdrowia psychicznego.