Jedyny taki cykl szkoleń w Polsce!

Chcemy dzielić się pasją do psychoterapii systemowej i nauczyć Cię, jak prawdziwie spotkać się z pacjentem, we wspólnie stworzonej, bezpiecznej przestrzeni „pomiędzy”.

Skontaktuj się z nami!

Co proponujemy?

Chcemy przybliżyć wszystkim psychologom i psychoterapeutom w Polsce, bez względu na nurt w jakim pracują, metody pracy systemowej, stosowane we Francji.

Techniki te zostały jednak stworzone na bazie różnych modeli psychoterapeutycznych, w nurcie systemowym — dlatego też oferujemy przybliżenie tych koncepcji, aby dać Wam możliwość osadzenia tego podejścia w szerszym kontekście.

Webinary

Aby poznać kontekst myśli i modeli psychoterapii, z których czerpiemy w naszej pracy, zapraszamy do oglądnięcia bezpłatnych webinarów, na których Sonia Bandrowska przybliża ten temat.

Oglądaj za darmo

Szkolenie weekendowe

Są to warsztatowe szkolenia weekendowe, które dadzą Wam solidne podstawy teoretyczne, a także wiedzę praktyczną dotyczącą technik stosowanych w nurcie systemowym. Proponują też nowy sposób patrzenia na rolę i pozycje terapeuty (systemowego lub nie). Będziecie mogli wprowadzić te techniki do Waszej pracy terapeutycznej już następnego dnia.

Zapisz się

Szkolenie Dixyst©

DIXYST (MODUŁ 1)  – technika otwierająca na nowe możliwości relacji terapeutycznej Szkolenie zostanie poprowadzone przez twórcę techniki – Bernarda Filleula, z pomocą Soni Bandrowskiej, założycielki Śląskiego Instytutu Terapii Systemowej.

Dixyst jest prawdziwym zaproszeniem do kreatywności, w służbie procesu terapeutycznego. Jednocześnie używanie tej techniki wymaga zachowania konkretnych ram, które zapewniają bezpieczeństwo w relacji terapeutycznej. Technika „Dixyt” została włączona do kanonu tzw. „obiektów dryfujących” (w przestrzeni terapeutycznej), w rozumieniu pojęcia stworzonego przez Philippe’a Caille i Yveline Rey.

Zapraszamy Was do magicznej podróży w świat metafor kart Dixit, w której znajdziecie wolność, a zarazem bezpieczeństwo w pracy terapeutycznej.

Zapisz się

Szkolenia

Opinie

NW

Profesjonalne szkolenie

„Profesjonalny instytut szkoleniowy, który oferuje wysokiej jakości usługi w środowisku skoncentrowanym na człowieku! Dziękuję trenerom :)”

JG

Świetne szkolenia

„Umiejętności i doświadczenie - Bernard jest profesjonalistą, który wie, co robi. Wsłuchuje się w problemy swoich klientów, miałam okazję współpracować z nim przy analizie praktyki zawodowej, a obecnie jestem w trakcie szkolenia w zakresie świadomości podejścia systemowego. Jestem bardzo wdzięczna za to, co on wnosi, zarówno do mojego zawodu, jak i do mojego osobistego postrzegania przestrzeni terapuetycznej. Dziękuje!”

LB

Na najwyższym poziomie

„Wielki instytut z wysokiej jakości szkoleniami i trenerami. Wreszcie udało mi się znaleść szkolenie przeprowadzone w sposób profesjonalny i jakościowy.”

Poznaj naszych prowadzących!

Sonia Bandrowska

Założycielka Śląskiego Instytutu Terapii Systemowej, psychoterapeuta systemowy, terapeuta par i rodzin, członek Francuskiej Federacji Psychologii i Psychologów oraz Europejskiego Towarzystwa Terapii Krótkoterminowej (EBTA). Wykształcenie zdobyła w Polsce (Uniwersytet SWPS we Wrocławiu), a następnie szkoliła się we Francji w nurcie terapii systemowej.

Ukończyła całościowe 4-letnie szkolenie w zakresie psychoterapii w nurcie systemowym w CECCOF w Paryżu. Przeszła również wiele szkoleń z systemowych technik pracy, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz psychodramy, aby wzbogacić swój warsztat terapeutyczny. Następnie wiele lat pracowała z parami, rodzinami oraz klientami indywidualnymi we Francji, pod stalą superwizją P. Bernarda Filleula, bliskiego współpracownika Mony’ego Elkaima (przewodniczącego Europejskiego Towarzystwa Terapii Rodzin, EFTA).

Z przyczyn osobistych wróciła do Polski i zdecydowała się tutaj wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę zdobytą za granicą, prowadząc psychoterapię, grupy terapeutyczne, warsztaty oraz szkolenia, zapraszając specjalistów właśnie z Francji i Belgii.

Bernard Filleul

Jest założycielem IFSMB (Instytutu szkoleń systemowych) w Montpellier, we Francji. Jest psychologiem klinicznym oraz psychoterapeutą systemowym, szkoleniowcem i superwizorem w nurcie systemowym.

Doświadczenie zawodowe zdobył pracując 10 lat na oddziałach psychiatrycznych, z nastolatkami oraz z dorosłymi w kryzysie oraz z pacjentami cierpiącymi na choroby chroniczne.

Następnie otrzymał posadę w ośrodku psychoterapii (Centre Chapelle aux champs) w Brukseli, na oddziale terapii rodzin, gdzie pracował u boku Mony’ego Elkaima przez kolejne 7 lat.

Od 10 lat pracuje z pacjentami indywidualnymi, parami oraz rodzinami, stworzył również swoje autorskie metody pracy z zaburzeniami lękowymi oraz technikę na podstawie kart Dixit, która weszła do kanonu tzw. „obiektów dryfujących”.

Aktualnie prowadzi wiele szkoleń oraz superwizji – indywidualnych, grupowych oraz analizę praktyki dla większych instytucji działających w sektorze zdrowia psychicznego.