Grupy terapeutyczne

Trening umiejętności
społecznych (TUS)

Relacje nie muszą być trudne, można się ich nauczyć.

Co umożliwia uczestnictwo w grupie?

 Zbudowanie świadomości emocji własnych i umiejętności ich ekspresji.

Nauka wnioskowania o emocjach innych osób i odpowiedniego reagowania na nie.

Nauka adekwatnego nazywania swoich przeżyć, uczuć i emocji.

Nauka radzenia sobie z trudnymi emocjami (głównie złość, smutek, wstyd, frustracja, porażka) – swoimi i innych.

Nauka dbania o własne potrzeby.

Budowanie szacunku wobec innych osób i ich potrzeb.

Nauka stawiania zdrowych granic, budowanie asertywności oraz nauka adekwatnego reagowania i rozumienia zachowań innych osób.

Opis

CELE GRUPY: 
Celem zajęć jest podniesienie kompetencji społeczno-emocjonalnych, co przekłada się na większą satysfakcję z relacji z innymi.

METODY PRACY: 
Zajęcia zawierają w sobie takie metody pracy jak: rozmowa, praca grupowa, karty pracy, scenki, gry terapeutyczne. Oprócz przygotowanych tematów, które realizujemy, grupa ma także na celu wsparcie młodzieży w tematach, które są dla nich aktualnie trudne. Zostawiamy więc również przestrzeń na tematy wnoszone przez uczestników.   

PROWADZĄCY: 
Trening prowadzony jest przez dwóch psychologów, psychoterapeutów, jednocześnie trenerów TUS – Małgorzatę Raś oraz Magdalenę Gruszkę. 

W pracy wykorzystują one wiedzę z zakresu psychologii i psychoterapii, pracując w zawodzie i na bieżąco podnosząc swoje kwalifikacje. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni w grupie, która pozwoli w bezpiecznych warunkach nabywać i ćwiczyć umiejętności społeczno-emocjonalne. 

Do kogo kierowana jest grupa?

Aktualnie prowadzimy nabór na grupy dla młodzieży w wieku od 10 do 17 r.ż. Grupy skierowane są do dzieci, które potrzebują podnieść swoje kompetencje w zakresie społeczno- emocjonalnym.

Osób, które:
1. Nie czują się pewnie w kontaktach z innymi osobami.
2. Narażone były/są na izolację społeczną.
3. Z diagnozą spektrum autyzmu.
4. Z diagnozą zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi.
5. W okresie adaptacji do nowego środowiska (np. szkolnego), itp.

Zapisy

Nabór rozpoczyna indywidualna rozmowa wstępna – w zależności od potrzeb dziecka, w części lub w całości w obecności rodzica. Pozwala to zrozumieć indywidualne potrzeby uczestnika i wspólnie zdecydować, czy praca w grupie jest najlepszym rozwiązaniem. 

TERMINY: 
Grupy spotykać się będą co dwa tygodnie, w środy, w godzinach 16.00 – 17.30

Rozpoczęcie spotkań uzależnione będzie od zebrania min. 8 osób, by grupa zaczęła działać. Maksymalna ilość osób na grupie to 12. 

Koszt: 140 zł
Czas trwania: 90 minut

Sprawdź nasze grupy

Praca w grupie kierowana jest przede wszystkim do osób, którym ich trudności utrudniają w jakiś sposób funkcjonowanie społeczne. Inni uczestnicy umożliwiają przećwiczenie nowych sposobów funkcjonowania w relacjach, w bezpiecznym otoczeniu. Jest to też możliwość otrzymania wsparcia od osób, które borykają się z podobnymi przeżyciami.

Wyzwania wczesnej dorosłości

Dowiedz się więcej

Zapraszamy osoby w wieku 20-30 lat, z trudnościami związanymi z kryzysem wchodzenia w dorosłość: w relacjach z innymi ludźmi (nawiązywanie czy utrzymanie relacji), trudnościami natury emocjonalnej, z niskim poczuciem własnej wartości, przeżywające lęk, bezsilność, z poczuciem zagubienia czy osamotnienia. Dowiedz się więcej >

Niedostępni rodzice

Dowiedz się więcej

Zapraszamy osoby dorosłe, które wychowywały się w rodzinach problemowych, dysfunkcyjnych, które mają poczucie, że powyższe trudności ich dotyczą.

Grupa będzie prowadzona przez dwóch terapeutów, w oparciu o nurt systemowy, z możliwością wprowadzania technik terapeutycznych innych nurtów. Dowiedz się więcej >

Rozmowy z emocjami

Dowiedz się więcej

Zapraszamy osoby dorosłe, które mierzą się z trudnościami natury emocjonalnej: z trudnościami w identyfikowaniu, rozumieniu oraz przeżywaniu emocji.

Grupa będzie prowadzona przez dwóch terapeutów, w oparciu o nurt systemowy, z możliwością wprowadzania technik terapeutycznych innych nurtów. Dowiedz się więcej >

Inne formy wsparcia

Psychoterapia indywidualna

Jest to forma pracy, która pozwala na przyjrzenie się indywidualnym trudnościom i potrzebom danej osoby.

Więcej

Terapia par

W terapii par klientem nie jest jedna z osób, ale relacja, nad którą wspólnie pracujemy.

Więcej

Terapia rodzinna

Jest to forma terapii, która faktycznie pozwala na zmianę relacji rodzinnych. Wspólnie staramy się zrozumieć to, jak w danej rodzinie jej członkowie wpływają na siebie nawzajem.

Więcej