Grupy terapeutyczne

Niedostępni rodzice

Przeszłość nas nie skazuje, sami budujemy swoją przyszłość.

Co umożliwia uczestnictwo w grupie terapeutycznej?

Uzyskanie wglądu w swoje myśli, emocje oraz ich zrozumienie.

Swobodne dzielenie się swoimi przeżyciami, emocjami, myślami.

Rozpoznanie mechanizmów i schematów swojego działania.

Otrzymanie oraz udzielenie wsparcia.

Zyskanie większej pewności siebie oraz pracę nad samooceną.

Naukę radzenia sobie w sytuacjach stresowych, trudnych.

Możliwość eksperymentowania w bezpiecznym otoczeniu z nowymi sposobami funkcjonowania.

Opis

Dorastanie w domu dysfunkcyjnym (z problemem alkoholowym, z przemocą, z rodzicami którzy nie podejmowali ról rodzicielskich, nie zaspokajali potrzeb dziecka) niesie za sobą konsekwencje, które mają wpływ na funkcjonowanie człowieka w życiu dorosłym. Tego typu doświadczenia sprawiają, że człowiek przyjmuje pewien schemat zachowań, rodzaj przystosowania, który może generować różne trudności w życiu dorosłym. Najczęściej są to trudności w przeżywaniu emocji, realizacji własnych potrzeb czy wchodzenia w bliskie i intymne relacje, jak również negatywny obraz własnej osoby czy świata.

Do kogo kierowana jest grupa?

Zapraszamy osoby, ( w wieku?) które wychowywały się w rodzinach problemowych, dysfunkcyjnych, które mają poczucie, że powyższe trudności ich dotyczą.

Grupa będzie prowadzona przez dwóch terapeutów w oparciu o nurt systemowy, z możliwością wprowadzania technik terapeutycznych innych nurtów. Grupa liczyć będzie 8- 12 osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Zapisy

Dołączenie do grupy poprzedzone jest spotkaniem konsultacyjnym.
Koszt konsultacji: 100 zł.
Koszt 1 spotkania grupy psychoterapeutycznej: 120 zł

Zgłoszenia są przyjmowane droga telefoniczną: +48 793 215 464

Terapeuci prowadzący grupę psychoterapeutyczną:mgr Sonia Bandrowska oraz mgr Małgorzata Raś

Sprawdź nasze grupy

Praca w grupie kierowana jest przede wszystkim do osób, którym ich trudności utrudniają w jakiś sposób funkcjonowanie społeczne. Inni uczestnicy umożliwiają przećwiczenie nowych sposobów funkcjonowania w relacjach, w bezpiecznym otoczeniu. Jest to też możliwość otrzymania wsparcia od osób, które borykają się z podobnymi przeżyciami.

Wyzwania wczesnej dorosłości

Dowiedz się więcej

Zapraszamy osoby w wieku 20-30 lat, z trudnościami związanymi z kryzysem wchodzenia w dorosłość: w relacjach z innymi ludźmi (nawiązywanie czy utrzymanie relacji), trudnościami natury emocjonalnej, z niskim poczuciem własnej wartości, przeżywające lęk, bezsilność, z poczuciem zagubienia czy osamotnienia. Dowiedz się więcej >

Rozmowy z emocjami

Dowiedz się więcej

Zapraszamy osoby dorosłe, które mierzą się z trudnościami natury emocjonalnej: z trudnościami w identyfikowaniu, rozumieniu oraz przeżywaniu emocji.

Grupa będzie prowadzona przez dwóch terapeutów, w oparciu o nurt systemowy, z możliwością wprowadzania technik terapeutycznych innych nurtów. Dowiedz się więcej >

Trening umiejętności społecznych

Dowiedz się więcej

Celem Treningu Umiejętności Społecznych jest podniesienie kompetencji społeczno-emocjonalnych młodzieży, co przekłada się na większą satysfakcję z relacji z innymi. Aktualnie prowadzimy nabór na grupę dla młodzieży w wieku od 14 do 16 r.ż. Dowiedz się więcej >

Inne formy wsparcia

Psychoterapia indywidualna

Jest to forma pracy, która pozwala na przyjrzenie się indywidualnym trudnościom i potrzebom danej osoby.

Więcej

Terapia par

W terapii par klientem nie jest jedna z osób, ale relacja, nad którą wspólnie pracujemy.

Więcej

Terapia rodzinna

Jest to forma terapii, która faktycznie pozwala na zmianę relacji rodzinnych. Wspólnie staramy się zrozumieć to, jak w danej rodzinie jej członkowie wpływają na siebie nawzajem.

Więcej